سلام.به سایت پژواک رایان خوش آمدید.

تهران،فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعداز خیابان نجف زاده فروتن، پلاک 19، طبقه 3

محصولات

شرکت پژواک رایان، پس از سالیان متمادی تحقیقات مستمر، رصد وآنالیز محصولات، پیشرفته ها و تکنولوژی های روز دنیا در حوزه تست آلتراسونیک، تسلط کامل بر نیازهای استانداردهای بین المللی در زمینه تست و خدمات بازرسی آلتراسونیک انواع محصولات و قطعات صنعتی، و با تکیه بر دانش و تخصص تیم فوق تخصص خود، و از همه مهمتر تجارب بسیار موفق خود در طراحی، ساخت ، نصب و راه اندازی  سیستم های اتوماتیک تست، عیب یابی و ضخامت سنجی متنوع در صنایع مختلف کشور، و گارانتی های بی قید و شرط محصولات خود، آماده اخذ هر گونه سفارش ساخت ، نصب و راه اندازی سیستم های اتوماتیک تست، عیب یابی، ضخامت سنجی و تعیین خواص آلتراسونیک مطابق با نیازهای مشتری، شکل هندسی، جنس، ابعاد و تعداد قطغات مورد تست و الزامات استانداردهاي مختلف داخلی و بین المللی نظیر EN, API, IPS, IGS, ASTM, AWS, AWWA, ASME   مي باشد.

از طرفی این شرکت تا کنون دارای تجارب موفقی نیز در جایگزینی محصولات دیجیتال و به روز خود، با سیستم های آنالوگ و قدیمی که سالها پیش در صنایع داخل کشور نصب گردیده و اینک به هر دلیلی خارج از سرویس شده اند، می باشد.

علاوه بر سیستم های تست، عیب یابی و ضخامت سنجی اتوماتیک، شرکت پژواک رایان اینک گامی بلند به سوی ساخت دستگاههای تک کانال و دستی تست و ضخامت سنجی آلتراسونیک برداشته است، که دستگاه تست آلتراسونیک دسکتاپ این شرکت از جمله این محصولات بوده و به زودی دستگاه های تست آلتراسونیک دستی این شرکت نیز با مدل ها و آپشن های جدید روانه بازار صنایع مختلف خواهد گردید.

از طرف دیگر در کنار ساخت دستگاه ها و سیستم های تست آلتراسونیک، این شرکت گامی دیگر به سوی ساخت و تولید تجهیزات جانبی تست آلتراسونیک مانند انواع بلوک های کالیبراسیون  و کابل و سوکت های مورد استفاده در تست آلتراسونیک نموده است.

 

توسط این لینک می توانید از تمامی محصولات بازدید نمایید.

انواع سیستم های تست، عیب یابی و ضخامت سنجی آلتراسونیک اتوماتیک، برای تست انواع قطعات صنعتی با توجه به شکل هندسی، جنس و تعداد قطعات مورد تست، توسط شرکت پژواک رایان قابل طراحی، ساخت و نصب و راه اندازی می باشند.

تمامی این محصولات تحت دوسال گارانتی و تضمین بی قید و شرط و ده سال خدمات پس از فروش شرکت پژواک رایان قرار خواهند داشت.

برخی از این محصولات با مشخصات فنی و تصاویر آنها در این قسمت تقدیم می گردد.

انواع سیستم های تست، عیب یابی و ضخامت سنجی آلتراسونیک اتوماتیک، برای تست انواع قطعات صنعتی با توجه به شکل هندسی، جنس و تعداد قطعات مورد تست، توسط شرکت پژواک رایان قابل طراحی، ساخت و نصب و راه اندازی می باشند.

تمامی این محصولات تحت دوسال گارانتی و تضمین بی قید و شرط و ده سال خدمات پس از فروش شرکت پژواک رایان قرار خواهند داشت.

برخی از این محصولات با مشخصات فنی و تصاویر آنها در این قسمت تقدیم می گردد.

انتخاب و ساخت بلوک کالیبره و بلوک مرجع و نحوه استفاده از آنها، یکی از حساسترین مراحل تست می باشد، زیرا حساسیت تست و اطمینان از صحت انجام تست صحیح، مستقیما به انتخاب بلوک کالیبره و بلوک مرجع  مربوط می باشد.

 بلوک های کالیبره اصولا به بلوک های استاندارد V1 (IIW) , V2  اطلاق می شود. با این نوع بلوک ها محور پایه زمانی یا Time Base دستگاههای آلتراسونیک قابل تنظیم می باشد. این کالیبره و تنظیم مستقیما بر روی تعیین موقعیت عیوب شناسایی شده در داخل قطعات تاثیرگذار بوده و اگر با بلوک غیراستاندارد و یا به نادرستی انجام گیرد، تعیین مختصات عیوب داخلی و حتی تفسیر نوع عیب شناسایی شده تحت تاثیر قرار می گیرد.

بلوک های مرجع یا Reference Blocks، یک قطعه از محصول مورد تست با ابعاد مشخص است، که عیوب مصنوعی و یا شکل هندسی خاصی طبق استاندارد در آن ایجاد گردیده است، و از آن برای تنظیم اولیه حساسیت دستگاه تست در شروع تست محصول، و یا چک نمودن تنظیمات و صحت عملکرد دستگاه که معمولا در سه مرحله ابتدا و انتهای شیفت کاری، و هر چهار ساعت یک بار، انجام می گیرد، استفاده می گردد.

این نوع بلوک ها می بایست از لحاظ خواص آکوستیکی هم جنس با قطعات مورد تست بوده و دارای ابعاد و شکل هندسی مطابق با محصول مورد تست باشد.

برخی کدها و استانداردها حتی الزام نموده اند که بلوک مرجع می بایست از لحاظ عملیات حرارتی نیز با محصولات مورد تست یکسان باشد. برای تست لوله ها، توصیه شده است، که بلوک مرجع می بایست دارای قطر و ضخامت یکسان با لوله مورد تست باشد.

 

مهمترین نکته در ساخت بلوک مرجع، ایجاد عیوب مصنوعی در آن می باشد. کدها و استانداردها، انواع مختلفی از عیوب مصنوعی را برای تست التراسونیک پیشنهاد می کنند. انواع عیوب مصنوعی که در این استاندارد ها پیشنهاد گردیده اند عبارتند از:

 

– سوراخ راه بدر (Through Hole)

– شیارهای نوعN, V , U

– سوراخ کف تخت (Flat Bottom Hole)

– سوراخ های جانبی (Side Drilled Holes)

شرکت پژواک رایان قادر به تولید انواع این بلوک ها، از نوع بلوک های استاندارد V1, V2 ، انواع بلوک های پله ای، و بلوک های رفرنس با انواع عیوب مصنوعی با ابعاد مختلف و طبق نیاز خریداران می باشد.

این بلوک ها به منظور کالیبره و تنظیم محور پایه زمانی دستگاههای آلتراسونیک دستی مورداستفاده قرار می گیرد.

شرکت پژواک رایان قادر به تولید این نوع بلوک ها مطابق با استاندارد BS2704 می باشد. جنس این بلوک ها از فولاد عملیات حرارتی شده با گرید خاص،که ساختار آن کاملا همگن بوده تهیه می گردد.

 

سپس با دستگاه های دقیق فرز CNC، ماشینکاری شده و پس از آن سنگ زنی و پولیش کاری می گردند.

سپس توسط دستگاه های حک CNC دقیق، طبق استاندارد مدرج و حکاکی می گردند. پس از آن توسط متخصصان شرکت و آزامایشگاههای معتبر، تست و کالیبره گردیده و برای آن گواهی صادر می گردد.

انواع کابل های Coaxial تک Shield و دو Shield با انواع سوکت های درخواستی LEMO, BNC و در متراژهای مختلف، در شرکت پژواک رایان تولید و مونتاژ می گردد. تمامی این کابل ها مجهز به Bend Relief در دو سر سوکت ها می باشد، که از قطع شدن کابل در محل سوکت، حتی الامکان جلوگیری نماید.

 

بنا به درخواست مشتری، انواع پوشش های نایلکسی جهت جلوگیری از خشک شدن کابل در اثر تماس کابل با روغن و گریس و زخمی شدن آن در اثر تماس با اشیاء تیز وسایش، بر روی کابل کشیده می گردد.