درباره ما

درباره شرکت پژواک رایان

امروزه شاهد پیشرفت های چشمگیری در زمینه صنایع مختلف از قبیل صنایع نفت وگاز و پتروشیمی، نیروگاهی، نظامی، خودروسازی، هسته ای، و … در سطح کشور و جهان می باشیم. دستیابی و بکارگیری از چنین تکنولوژی ها در کنار فواید و مزایای متعدد آنها، عموما با صرف هزینه های کلان همراه می باشد.

 همزمان با دستیابی به تکنولوژی های جدید و مدرن می بایست زمینه را برای جلوگیری و پیشگیری از حوادث غیر مترقبه مانند شکست ها، انفجارها، آتش سوزی و … که عموما منجر به خسارت های مالی و جانی هنگفت و جبران ناپذیر می گردد، فراهم نمود. یکی از راه های بسیار کارآمد در جلوگیری و پیشگیری از اینگونه حوادث، استفاده از روش های متنوع تست های غیر مخرب می باشد. این تست ها را می توان  در هنگام تولید، پس از نصب و راه اندازی، و به صورت دوره ای بدون آسیب رساندن به قطعه و یا تجهیز موردتست استفاده نمود.

بدون شک تست التراسونیک، بدلیل پیشرفت های چشمگیر در سالیان اخیر و قابلیت های فراوان آن، پرکاربردترین روش در زمره تست های غیر مخرب می باشد، که به منظور شناسایی و تشخیص عیوب سطحی و داخلی، ضخامت سنجی، کنترل ابعادی و تعیین خواص مکانیکی در قطعات و محصولات صنعتی بدون تخریب آنها، قبل از تولید، در حین تولید، پس از تولید، و یا در حین سرویس دهی استفاده می گردد.

متاسفانه تا کنون بدلیل فقدان وجود شرکت های داخلی جهت طراحی و ساخت سیستم ها و دستگاههای تست التراسونیک مناسب و کارآمد، خصوصا سیستم های اتوماتیک، تولید کنندگان ناچار به خریداری و وارد نمودن چنین سیستم هایی از کمپانی های خارجی بوده اند که لازمه آن صرف هزینه های سنگین و اتلاف وقت زیادی توسط تولید کنندگان جهت نصب و راه اندازی ، و بعضا رویارویی با مشکل عدم حمایت و پشتیبانی لازم پس از فروش توسط این   کمپانی های خارجی بوده اند. در برخی موارد متاسفانه این عدم حمایت منجر به توقف چندین ماهه کارخانجات تولیدی نیزگردیده است.

از طرف دیگر هزینه های بالای خریداری و نصب این گونه سیستم ها و از طرفی اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشور باعث گردیده، که تنها تعداد بسیار کمی از کارخانجات و واحدهای تولیدی داخل کشور که آنها نیز با مشکل عدم حمایت و سرویس دهی کمپانی های خارجی دست و پنجه نرم می کنند، مجهز به اینگونه سیستم ها بوده و دیگر کارخانجات با وجود نیاز مبرم به چنین سیستم های تستی، قادر به خریداری و نصب آنها در کارخانه خود نباشند.

شرکت پژواک رایان،  با درک این خلاء، با تکیه بر دانش، تخصص و تجربیات دراز مدت کارشناسان خود در حوزه فن آوری روز سیستم ها و تجهیزات آلتراسونیک در فرآیند تست و عیب یابی قطعات و محصولات صنعتی ،  به عنوان یک شرکت داخلی در ایران، پا به این عرصه گذاشته، و موفق به بومی سازی این تکنولوژی به طور کامل گردیده است.

این شرکت با هدف دستيابي به فن آوري هاي مدرن التراسونیک در دنیا، متشکل از گروهي ازمتخصصين علوم مهندسي الكترونيك واتوماسيون، مكانيک، نرم افزار  و تست هاي غير مخرب می باشد، كه در اين راستا با توجه به كاربرد منحصر بفرد استفاده از امواج آلتراسونيك در تست و عيب يابي قطعات و محصولات صنعتی مختلف و حساس، و با تمركز بر مطالعه، تحقيق تئوري و عملي، و كسب تجارب مختلف، پس از ساليان متمادي کار و پژوهش در صنایع مختلف، از قبیل صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، موفق شده است تا بر فن آوري ساخت سیستم ها و دستگاه های اتوماتیک تست وعيب يابي قطعات، با استفاده از امواج آلتراسونيك دستيابي پيدا نموده، اقدام به ساخت نمونه هاي مختلف مورد نياز صنعت نمايد.

این شرکت، فعالیت تحقیقاتی خود را از سال 1384 در زمینه ساخت دستگاه های التراسونیک اتوماتیک Multi Channel آغاز نموده، و پس از گذشت سالیان متمادی پژوهش، تحقیقات و تلاش بی وقفه در این زمینه موفق به دستیابی به این تکنولوژی مدرن گردیده است.

 

پس از تست و آزمایش های مکرر نمونه های اولیه ساخته شده این  دستگاه ها بر روی خطوط تولید لوله های نفت و گاز، سرانجام این تیم اقدام به تاسیس شرکت پژواک رایان نموده، و فعالیت خود را در زمینه ساخت، فروش و نصب و راه اندازی سیستم های خود در صنایع مختلف و ارائه خدمات پس از فروش آنها آغاز نمود.

در این راستا این شرکت تجارب موفقی از نصب و راه اندازی سیستم های تست التراسونیک آنلاین و آفلاین خود در  صنایع و کارخانجات مختلف کشور به ویژه کارخانجات لوله سازی، در کارنامه خود داشته، و در این مدت کوتاه توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. از جمله مشتریان این شرکت که تاکنون محصولات شرکت پژواک رایان را خریداری نموده اند، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • کارخانجات فولاد اکسین اهواز
  • کارخانجات لوله سازی ایران اسپیرال اصفهان
  • کارخانجات لوله سازی لوله گستر اسفراین
  • کارخانجات لوله سازی پاسارگاد اصفهان
  • کارخانجات فولاد آلیاژی یزد
  • کارخانجات فولاد ماشین نکا
  • مرکز پژوهش متالورژی رازی
  • کارخانجات سازنده مخازن CNG آسیاناما
  • کارخانجات لوله سازی ماهشهر

پس از آن طی بازرسی کارشناسان و بازرسان شرکت دانش بنیان از محصولات شرکت پژواک رایان در سال 96 و ارزیابی و تایید آنها، این شرکت موفق به راه یابی به زمره شرکت های دانش بنیان گردید.

از نقاط قوت حائز اهمیت این شرکت نسبت به شرکت های خارجی تولید کننده این محصولات، به موارد ذیل می توان اشاره نمود:

– در دسترس بودن بسیار آسان خدمات پس از فروش محصولات این شرکت در داخل ایران

– مشاوره فنی و تعامل با مسئوولین کارخانه خریدار در خصوص انتخاب بهترین سیستم و محل نصب مناسب جهت کاهش هزینه های کارخانه خریدار و بهره وری بهتر از تجهیز خریداری شده

– آموزش کامل پرسنل کاربر دستگاه جهت استفاده بهینه از تجهیز خریداری شده

– قیمت پایین تر محصولات این شرکت با در نظر گرفتن کیفیت و آپشن های محصولات خود نسبت به نمونه های اروپایی آن

 در حال حاضر كارشناسان اين شركت داراي تجارب مناسبي در ساخت دستگاه ها و سيستم هاي تست و عيب يابي تک کانال و چند کاناله اتومات آلتراسونيك مي باشند و آماده اند تا نسبت به راه اندازی و یا جایگزینی سيستم هاي كاملا” اتوماتيك و ديجيتال آلتراسونيك مطابق با درخواست و نيازهاي مشتري مطابق با استاندارد هاي روز دنيا از جمله  API, IGS, ASTM, ASME, IPS و با كانالهاي متعدد (تا 32كانال) اقدام نمایند.

 كارت هاي آلتراسونيك انحصاري اين شركت، مجهز به سيستم فرستنده و گیرنده، کارت های I/O جهت فعال سازی آلارم های نوری، صوتی و مارکر با كارايي و راندمان بسیار بالا و طول عمرمفید طولانی می باشد، بطوریکه اين شركت با كمال افتخار اعلام ميدارد كه اين كارتها حداقل دوسال تحت گارانتي بدون چون و چرای شرکت پژواک رایان قرار مي گيرند.

نرم افزار تخصصي سیستم های التراسونیک اين شركت، پس از سالها كار و پژوهش در زمینه التراسونیک و بهره گیری از ویژگی های  نرم افزارهای برندهاي معتبر سازنده سیستم های التراسونیک دنيا، و اخذ نيازهاي متعدد اپراتوري و توليدكنندگان و بازرسان نفت و گاز، و البته با در نظر گرفتن نیازمندی های استانداردهای داخلی و بین المللی طراحی و تدوين گرديده است. لذا اين نرم افزار در عین حال که دارای آپشن های متعددی جهت تنظیمات دقیق و تست می باشد، ياد گيري آن آسان ، اپراتوري آن حداقل و مطابق با نيازمندي هاي به روز مشتريان و بازرسین داخل و خارج کشور می باشد.

نکته بسیار حائز اهمیت در کنار دارا بودن تمام ویژگی های فوق، این است که متخصصین شرکت پژواک رایان قادر به افزودن  و یا تغییر پارامترهای مختلف الکترونیک و نرم افزاری مطابق با نیازمندی های خاص خریداران می باشند.

 

هم اکنون این شرکت قادر به طراحی انواع سیستمهای تست التراسونیک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، جهت استفاده در صنایع مختلف از قبیل  لوله های درز مستقیم و مارپیچ، لوله های بدون درز، پلیت ها، مقاطع صنعتی مانند تیرآهن و ریل، خودرو سازی ، صنایع نیروگاهی، سازه ها و غیره می باشد.

برخی از سیستم های اتوماتیک طراحی و ساخته  شده توسط این شرکت شامل موارد ذیل می باشد:

– سیستم تست و ضخامت سنجی التراسونیک انواع لوله های فلزی درز مستقیم، درز اسپرال و بدون درز

– سیستم تست و ضخامت سنجی لوله های پلی اتیلن

– سیستم تست دوپوستگی ورق یا پلیت

– سیستم عیب یابی اتوماتیک مقاطع فلزی مانند تیرآهن و انواع شمش ها و بیلت های فلزی

– سیستم تعیین خواص مکانیکی قطعات خودرو

– سیستم اسکنر سه بعدی تست HIC

– سیستم تست جوش پلاگ های جوشکاری شده انتهای میله های فلزی

– سیستم تست اتوماتیک ریل های راه آهن

– سیستم کنترل و پایش خوردگی

– سیستم مانیتورینگ گرده جوش داخل لوله های ERW ( Flash gauge)

کلیپ کامل معرفی شرکت پژواک رایان(برای  نمایش کلیک کنید)

کلیپ مختصر معرفی شرکت پژواک رایان(برای  نمایش کلیک کنید)

error: امکان کپی وجود ندارد