44055474 -021
info@pejvakrayan.com

تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعداز خیابان نجف زاده فروتن، پلاک 19، طبقه 3

سازنده انواع تجهیزات پایش خوردگی، بازرسی جوش و کنترل کیفیت، فلومتر، پراب، ضخامت سنج و عیب یاب التراسونیک در ایران
سیستم کنترل کیفیت ورق فولادی
بازرسی بیلت

شرکت دانش بنیان

تولیدی نوع یک

ساخت ایران

تولید ملی

گواهی استاندارد

محصول دانش بنیان

گواهی کالیبراسیون

از شرکت ثالث

بدون شک تست التراسونیک، بدلیل پیشرفت های چشمگیر در سالیان اخیر و قابلیت های فراوان آن، پرکاربردترین روش در زمره تست های غیر مخرب می باشد، که به منظور شناسایی و تشخیص عیوب سطحی و داخلی، ضخامت سنجی، کنترل ابعادی و تعیین خواص مکانیکی در قطعات و محصولات صنعتی بدون تخریب آنها، قبل از تولید، در حین تولید، پس از تولید، و یا در حین سرویس دهی استفاده می گردد.

متاسفانه تا کنون بدلیل فقدان وجود شرکت های داخلی جهت طراحی و ساخت سیستم ها و دستگاههای تست التراسونیک مناسب و کارآمد، خصوصا سیستم های اتوماتیک، تولید کنندگان ناچار به خریداری و وارد نمودن چنین سیستم هایی از کمپانی های خارجی بوده اند که لازمه آن صرف هزینه های سنگین و اتلاف وقت زیادی توسط تولید کنندگان جهت نصب و راه اندازی ، و بعضا رویارویی با مشکل عدم حمایت و پشتیبانی لازم پس از فروش توسط این   کمپانی های خارجی بوده اند. در برخی موارد متاسفانه این عدم حمایت منجر به توقف چندین ماهه کارخانجات تولیدی نیزگردیده است.

 

logo pejvak rayan

از طرف دیگر هزینه های بالای خریداری و نصب این گونه سیستم ها و از طرفی اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشور باعث گردیده، که تنها تعداد بسیار کمی از کارخانجات و واحدهای تولیدی داخل کشور که آنها نیز با مشکل عدم حمایت و سرویس دهی کمپانی های خارجی دست و پنجه نرم می کنند، مجهز به اینگونه سیستم ها بوده و دیگر کارخانجات با وجود نیاز مبرم به چنین سیستم های تستی، قادر به خریداری و نصب آنها در کارخانه خود نباشند.

 

شرکت پژواک رایان،  با درک این خلاء، با تکیه بر دانش، تخصص و تجربیات دراز مدت کارشناسان خود در حوزه فن آوری روز سیستم ها و تجهیزات آلتراسونیک در فرآیند تست و عیب یابی قطعات و محصولات صنعتی ،  به عنوان یک شرکت داخلی در ایران، پا به این عرصه گذاشته، و موفق به بومی سازی این تکنولوژی به طور کامل گردیده است.

شرکت پژواک رایان، متشکل از گروهي ازمتخصصين علوم مهندسي الكترونيك واتوماسيون، مكانيک، نرم افزار  و تست هاي غير مخرب می باشد.

 این شرکت، جهت دستيابي به فن آوري مدرن التراسونیک و با توجه به كاربرد منحصر بفرد استفاده از امواج آلتراسونيك در تست و عيب يابي قطعات و محصولات صنعتی مختلف و حساس، پس از ساليان متمادي کار و پژوهش در صنایع مختلف نظیر نفت، گاز و پتروشیمی، موفق شده است تا به فن آوري ساخت سیستم ها و دستگاه های اتوماتیک تست وعيب يابي قطعات با استفاده از امواج آلتراسونيك دست پيدا نماید و اقدام به ساخت نمونه هاي مختلف مورد نياز صنعت نمايد.

این شرکت، فعالیت تحقیقاتی خود را از سال 1384 در زمینه ساخت دستگاه های التراسونیک اتوماتیک چند کاناله آغاز نموده و پس از گذشت سالیان متمادی پژوهش، تحقیقات و تلاش بی وقفه در این زمینه موفق به دستیابی به این تکنولوژی مدرن گردیده است.

پس از آن طی بازرسی کارشناسان و بازرسان شرکت دانش بنیان از محصولات شرکت پژواک رایان در سال 96 و ارزیابی و تایید آنها، این شرکت موفق به راه یابی به زمره شرکت های دانش بنیان گردید.

 در حال حاضر كارشناسان اين شركت داراي تجارب مناسبي در ساخت دستگاه ها و سيستم هاي تست و عيب يابي تک کانال و چند کاناله اتومات آلتراسونيك مي باشند و آماده اند تا نسبت به راه اندازی و یا جایگزینی سيستم هاي كاملا” اتوماتيك و ديجيتال آلتراسونيك مطابق با درخواست و نيازهاي مشتري مطابق با استاندارد هاي روز دنيا از جمله  API, IGS, ASTM, ASME, IPS و با كانالهاي متعدد (تا 32كانال) اقدام نمایند.

كارت هاي آلتراسونيك انحصاري اين شركت، مجهز به سيستم فرستنده و گیرنده، کارت های I/O جهت فعال سازی آلارم های نوری، صوتی و مارکر با كارايي و راندمان بسیار بالا و طول عمرمفید طولانی می باشد، بطوریکه اين شركت با كمال افتخار اعلام ميدارد كه اين كارتها حداقل دوسال تحت گارانتی شرکت پژواک رایان قرار مي گيرند

از نقاط قوت حائز اهمیت این شرکت نسبت به شرکت های خارجی تولید کننده این محصولات، به موارد ذیل می توان اشاره نمود:

– در دسترس بودن بسیار آسان خدمات پس از فروش محصولات این شرکت در داخل ایران

– مشاوره فنی و تعامل با مسئوولین کارخانه خریدار در خصوص انتخاب بهترین سیستم و محل نصب مناسب جهت کاهش هزینه های کارخانه خریدار و بهره وری بهتر از تجهیز خریداری شده

– آموزش کامل پرسنل کاربر دستگاه جهت استفاده بهینه از تجهیز خریداری شده

– قیمت پایین تر محصولات این شرکت با در نظر گرفتن کیفیت و آپشن های محصولات خود نسبت به نمونه های اروپایی آن

نرم افزار تخصصي سیستم های التراسونیک اين شركت، پس از سالها كار و پژوهش در زمینه التراسونیک و بهره گیری از ویژگی های  نرم افزارهای برندهاي معتبر سازنده سیستم های التراسونیک دنيا، و اخذ نيازهاي متعدد اپراتوري و توليدكنندگان و بازرسان نفت و گاز، و البته با در نظر گرفتن نیازمندی های استانداردهای داخلی و بین المللی طراحی و تدوين گرديده است. لذا اين نرم افزار در عین حال که دارای آپشن های متعددی جهت تنظیمات دقیق و تست می باشد، ياد گيري آن آسان ، اپراتوري آن حداقل و مطابق با نيازمندي هاي به روز مشتريان و بازرسین داخل و خارج کشور می باشد.

نکته بسیار حائز اهمیت در کنار دارا بودن تمام ویژگی های فوق، این است که متخصصین شرکت پژواک رایان قادر به افزودن  و یا تغییر پارامترهای مختلف الکترونیک و نرم افزاری مطابق با نیازمندی های خاص خریداران می باشند.

هم اکنون این شرکت قادر به طراحی انواع سیستمهای تست التراسونیک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، جهت استفاده در صنایع مختلف از قبیل  لوله های درز مستقیم و مارپیچ، لوله های بدون درز، پلیت ها، مقاطع صنعتی مانند تیرآهن و ریل، خودرو سازی ، صنایع نیروگاهی، سازه ها و غیره می باشد.

کلیپ معرفی شرکت پژواک رایان

error: امکان کپی وجود ندارد