44055474 -021
info@pejvakrayan.com

تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعداز خیابان نجف زاده فروتن، پلاک 19، طبقه 3

آموزش

تست و بازرسی غیرمخرب محصولات و قطعات حساس مانند قطعات مورد استفاده در هواپیما، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، خودروسازی، سازه های فلزی، نظامی و حمل و نقل ریلی، جزء لاینفک تولید آنها می باشد. به عنوان مثال، اگر تولید کننده ای که قطعاتی را برای این گونه صنایع حساس تولید می نماید، آگاهی و دانش کافی از روش های تست و بازرسی غیرمخرب مانند تست آلتراسونیک نداشته باشد، و خط تولید خود را مجهز به ایستگاههای مختلف تست و بازرسی غیرمخرب ننماید، و تنها به برخی از تست های مخرب رندوم اکتفا کند، به طور حتم از کیفیت محصولات تولیدی خود آگاه نخواهد بود. چرا که تست های مخرب مانند تست کشش، خمش و ضربه تنها بر روی تعدادی رندوم از نمونه ها قابل انجام است و چه بسا برخی از عیوب اصلا قابل شناسایی با چنین روشهایی نمی باشند.

حال اگر چنین قطعاتی که تولید کننده از کیفیت آنها چندان آگاهی ندارد، وارد چنین صنایع حساسی شوند، می تواند پیامدهای اسف بار جانی و مالی به همراه داشته باشد.

اما در آزمون های غیر مخرب، تولید کننده قادر به تست صددرصد محصولات خود و آگاهی از کیفیت آنها خواهد بود.

لذا مسئوولین شرکت پژواک رایان، با رویکرد ارتقاء سطح دانش عمومی کشور در حوزه تست های غیرمخرب، خصوصا تست آلتراسونیک، اقدام به نشر فایل های آموزشی در زمینه آلتراسونیک به صورت پی دی اف، پاورپوینت و مولتی مدیا نموده است، که برخی از آنها در این سایت در قسمت دانش آلتراسونیک قابل استفاده عموم می باشد.

علاوه بر این، این شرکت  بنا به درخواست علاقه مندان و صنایع مختلف کشور، قادر به ارائه دوره های تخصصی آموزشی در روش های مختلف تست های غیرمخرب نظیر VT, PT, MT, ET,UT, RT توسط کارشناسان مجرب سطح 3 خود در محل کارخانجات، شرکت ها و سایت های متقاضیان می باشد.

error: امکان کپی وجود ندارد