44055474 -021
info@pejvakrayan.com

تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعداز خیابان نجف زاده فروتن، پلاک 19، طبقه 3

دستگاه تست التراسونیک بازرسی ریل برند پژواک رایان

دستگاه تست التراسونیک بازرسی ریل ساخت شرکت پژواک رایان، یک سیستم آلتراسونیک پنج کاناله عیب یابی می باشد. این دستگاه قادر به تست و آشکار سازی عیوب داخلی و عمقی در قسمت Head, Web, Base ریل است و قابلیت ارائه تصاویر رنگی و دقیق سی اسکن و بی اسکن از عیوب داخلی را دارا می باشد.

 

اهمیت بازرسی ریل 

 

شکست ریل و اسیب به خطوط ارتباطی ریلی در اثر وجود عیوب سطحی و داخلی در ریل ها بوجود می اید. این عیوب و اسیب ریلی، ممکن است موجب خروج ناگهانی قطار از خط و ایجاد تلفات جانی، مصدومیت، خسارات مالی سنگین و کم شدن اعتماد عمومی به سیستم حمل و نقل ریلی گردد.

عوامل مختلفی در بروز حوادث ریلی دخیل می باشند. از مهمترین این علل می توان به خطای انسانی، استهلاک تجهیزات، قطارها و خطوط ریل، عوامل محیطی، سهل انگاری و سوء مدیریت، نقص در قوانین و مقررات، شرایط اقتصادی و … اشاره کرد. 

slide-489b2aa
slide-70b5efe
slide-5b8bbec
بازرسی خطوط ریل
انواع عیوب قابل مشاهده خطوط ریل
عیوب ریل
عیوب داخلی ریل ها که با بازرسی چشمی قابل مشاهده نیستند

بازرسی ریل

یکی از مهمترین موارد در صنعت حمل و نقل ریلی، اطمینان از کیفیت ساخت ریل و نیز بازرسی دوره ای این تجهیزات قبل و بعد از نصب می باشد.

در همین راستا استاندارد های سخت گیرانه ای در رابطه با کیفیت ساخت محصول و نیز فرایند تفکیک و پذیرش عیوب در سطح بین المللی تدوین شده است.

همچنین مجموعه ای از استاندارد ها و دستورالعمل های فنی نیز در رابطه با نگهداری خطوط ریلی تهیه شده که مطابق با آن فرایندهای بازرسی ادواری انجام و گزارش ها طبق فرمت مشخص تنظیم می گردد.

در اغلب استاندارد های مرسوم در صنعت بازرسی ریل، روش آلتراسونیک به عنوان یک آزمون پذیرفته شده، معرفی و مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کاربرد ویژه این روش، تجهیزات آلتراسونیک به طور ویژه ای حائز اهمیت بوده و مورد استفاده قرار می گیرند.

بازرسی ریل- عوامل حوادث ریلی

دستگاه تست التراسونیک، عیب یابی و ضخامت سنجی نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک بازرسی ریل  FLAW HUNTER RWT 102

 

سیستمی که شرکت دانش بنیان پژواک رایان به منظور تست و بازرسی ریل طراحی نموده است، مطابق با اسناد مناقصه شرکت راه آهن، یک سیستم آلتراسونیک پنج کاناله عیب یابی می باشد. این دستگاه قادر به تست خطوط ریلی راه اهن و مترو و آشکار سازی عیوب داخلی و عمقی در قسمت Head, Web, Base ریل است.  همچنین دارای قابلیت ارائه تصاویر رنگی و دقیق سی اسکن و بی اسکن از عیوب داخلی ریل ها می باشد.

 

می توان این دستگاه را در زمره دستگاه های نیمه اتوماتیک برشمرد که اسکن خطوط ریلی را به وسیله یک ترولی مجهز به چرخ های ریل رو و توسط اپراتور انجام می دهد. این دستگاه به لطف دارا بودن پنج کانال، پراب هلدرهای ویژه، انکودر، ادوات الکترونیکی و نرم افزار ویژه خود، مجهز به سیستم ثبت نتایج به صورت تصاویر سی اسکن ( نمای بالا) و بی اسکن ( نمای جانبی) ریل می باشد. این دستگاه اسکن ریل ها و تفسیر و ارزیابی نتایج را کاملا ساده نموده و نیاز به اسکن دستی تک پراب،کالیبراسیون و تفسیر پیچیده سیگنال ها در حین تست که کاری بسیار دشوار بوده و نیاز به سالیان سال تجربه کاری و آموزش خواهد داشت را ندارد.

 

شایان ذکر است در صورت درخواست مشتری،  شرکت پژواک رایان  می تواند یک دستگاه تمام اتوماتیک تست ریل را طراحی کرده و  به مرحله بهره برداری برساند.

 

به منظور شناسایی عیوب عرضی در قسمت تاج ریل (Head)، از دو پراب زاویه ای 70 درجه و با فرکانس 2MHz استفاده گردیده که در دو جهت مخالف هم قرار گرفته اند.

دو پراب 45 درجه و با فرکانس MHz2 نیز به منظور شناسایی عیوب زاویه دار در قسمت تاج و ساقه ریل (Web) و ترک های شاخه ای اطراف Hole Branch Cracks استفاده گردیده که در دو جهت مخالف هم قرار گرفته اند.

یک پراب نرمال 0 درجه نیز به منظور شناسایی عیوب موازی باسطح، ترک های حول سوراخ های ریل و خوردگی های پایه ریل در نظرگرفته شده است.

پراب ها مجهز به کفشک های ویژه جهت قرار گیری بر روی ریل ها می باشند. برای هر سایز ریل، جهت قرار گیری دقیق و جلوگیری از سایش پراب ها به صورت مجزا می باشند که بر روی یک هد مجهز به فنر جهت جبران نواسانات سطح ریل قرار گرفته اند.

مشخصات کلی دستگاه تست آلتراسونیک بازرسی ریل Flaw Hunter RWT 102  

قابلیت دستگاه

شناسایی عیوب داخلی در ریل ها

تعداد کانال ها

5 کانال مطابق با الزام اسناد مناقصه

سیستم آلارم

آلارم های صوتی و نوری

سیستم نمایش

قابلیت نمایش A-SCAN, B-SCAN, C-SCAN, Strip Chart

نرم افزارها

دو نرم افزار ویژه PC Base عیب یاب Flaw Hunter ( یک نرم افزار پنج کانال جهت اسکن با ترولی، و یک نرم افزار تک کانال جهت بررسی دقیق مناطق مشکوک به عیب و جوش ها به صورت دستی)

سرعت تست دستگاه

قابلیت تست با سرعت بالا 1 تا 40 متر بر دقیقه

کارت های الکترونیک

کارت های الکترونیک 5 کاناله مجهز به میکروپروسسور FPGA مدل XILINIX آمریکا

کوپلنت

مجهز به مخزن کوپلنت ضد زنگ و اتصالات مربوطه

انواع ریل های قابل تست

UIC60, 49 E1, 54 E1, Ri59N

پردازشگر دستگاه

یک دستگاه لپ تاپ صنعتی

اخطار قطع کوپلینگ

در صورت قطع هر یک از پراب ها یا کابل ها، چراغ آلارم عدم کوپلینگ روشن شده و اپراتور را مطلع می کند.

پراب ها

5 عدد  پراب به همراه کابل های ویژه ( یک عدد پراب نرمال 5 مگاهرتز، 2 عدد پراب زاویه ای 45° ± 2 MHz و  2 عدد پراب ± 70°  2 MHz ساخت شرکت پژواک رایان

ذخیره سازی کالیبراسیون

قابلیت ذخیره سازی تا 5000 کالیبره و تنظیمات مختلف در حافظه دستگاه و فراخوانی مجدد آنها

ثبت نتایج تست

کلیه سیگنال های دریافتی بر روی Strip Chart مربوط به هر کانال به همراه  تصاویر نمای بالا و نمای جانب سطح اسکن با ذکر زمان تست و مشخصات اپراتور ثبت گردیده و قابل استخراج می باشد.

تحلیل نتایج تست

قابلیت آپلود نتایج تست به صورت آفلاین و تجزیه و تحلیل دقیق تصاویر بی اسکن و سی اسکن با دقت بالا

موقعیت یابی عیوب

به مدد انکودر و نرم افزار ویژه، دستگاه قادر به تعیین موقعیت دقیق عیوب می باشد.

منبع تغذیه

دو باطری با قابلیت 8 ساعت کار مداوم ( یکی در حال کارکرد و یکی ذخیره )

ابعاد دستگاه

950 × 250 × 1150  ( L × W × H )

دمای کاری دستگاه

10 تا 45 درجه سانتیگراد

تجهیزات جانبی

۱) سیستم تعلیق ویژه با یک سری پنج تایی کفشک ویژه، ۲) کارت Input, Output

 ۳)  ترولی ویژه حمل دستگاه بر روی ریل     ۴)  انکودر 500 پالس      ۵) دو عدد بلوک کالیبره با عیوب مصنوعی برای ریل های نوع UIC60  ,Ri59N  

دریافت کاتالوگ

دستگاه تست التراسونیک ریل

دستگاه تست التراسونیک بازرسی ریل

برای اطلاع از قیمت روز انواع مختلف تجهیزات التراسونیک، درخواست خود را به ایمیل info@pejvakrayan.com ارسال بفرمایید و یا با شماره های ۴۴۰۵۸۳۵۳-۰۲۱ و ۴۴۰۵۷۶۴۶-۰۲۱و ۸۸۶۸۰۰۸۳- ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

error: امکان کپی وجود ندارد