سیستم پایش خوردگی آنلاین آلتراسونیک وایرلس پژواک رایان

 

سیستم پایش خوردگی آنلاین آلتراسونیک وایرلس پژواک رایان، پایش _ مونیتورینگ _ خوردگی خطوط لوله، مخازن تحت فشار، شیرآلات و فیتینگ ها را به‌صورت دائم و دقیق از طریق فناوری آلتراسونیک و به صورت وایرلس فراهم می نماید .

 

تجهیزات اصلی صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی  از جمله  لوله ها، مخازن و شیر آلات و فیتینگ ها :

 

 • بصورت مداوم تحت خوردگی داخلی و کاهش ضخامت جداره داخلی می باشند .
 • دسترسی مداوم و مستمر به نقاط تحت خوردگی این تجهیزات همیشه میسر نیست؛ یعضی از این نقاط در ارتفاع بالا و یا در زیر زمین مدفون می باشند.
 • ترک ها، نشتی و  شکست این تجهیزات خطر آفرین است و سبب تحمیل هزینه های مالی گزاف می گردد.
 • امکان نگهداری و تعمیرات پیش گیرانه و قابل پیش بینی جهت جبران خوردگی فراهم نیست .
slide-339c460
slide-e692752
slide-2d0389f

امروزه برای پایش خوردگی به صورت آنلاین و مستمر، از فناوری آلتراسونیک بصورت وایرلس استفاده می نمایند.

سیستم پایش آنلاین خوردگی التراسونیک وایرلس به انتخاب مشتری  در نقاط حساس تجهیزات  صنایع نفت، گاز و نیروگاهی نصب می گردند و با استفاده از حداقل یک حسگر (پراب التراسونیک)، امواج آلتراسونیک به داخل جداره  تجهیز تابانده می شود و بصورت مداوم حداقل در هر 12 ساعت،  ضخامت جداره را با دقت صدم میلیمتر اندازه گیری می نماید و بصورت آنلاین و با ماژول وایرلس به مرکز  و اتاق کنترل ارسال می شود .

 در مرکز کنترل، تمامی داده های ضخامت جداره های مختلف تحت خوردگی کل یک صنعت  پالایشگاهی و یا پتروشیمی با نرم افزار مدیریتی پیاده‏سازی شده و پردازش می گردد.

 این نرم افزار به ‌صورت جامع، تمامی اطلاعات را از گره دروازه (Gateway Node) دریافت می نماید و ماکزیمم و مینیمم ضخامت  جداره های تجهیزات حساس تعیین و نرخ خوردگی مشخص می گردد و  هشدارهای خارج از رنج مقادیر خوردگی  به مشتری ارائه می شود.

شبکه اطلاعاتی، شبکه LoRaWan، ارسال بسیار کم‌توان داده‏ها را با بازه پوشش چندین کیلومتری فراهم می‏کند. پیکربندی شبکه به‌گونه‌ای طراحی شده تا ارسال و دریافت اطلاعات بدون مشکل و مرتب انجام شود و نیاز به تنظیمات مستمر توسط اپراتور نباشد. هم چنین اضافه یا کم‌کردن هر یک از نقاط تست، تأثیری در کلیت پیکربندی نخواهد داشت.

هر یک از گره‏های شبکه، شامل بخش آلتراسونیک، ارتباط رادیویی، قابلیت خواندن 4 سنسور تست ضخامت با بهره‏گیری از 4 پراب ثابت شده، سنسور دما و رادیو ارسال و دریافت داده‏ها می باشد. در نهایت، باتری تعبیه شده این امکان را فراهم می‏کند که تا دو سال نیاز به توان مصرفی تأمین شود و مجدداً با تعویض باتری ادامه کار انجام خواهد پذیرفت.

مزایای سیستم پایش آنلاین خوردگی التراسونیک پژواک رایان

 • امکان تعمیرات و نگهداری تجهیزات حساس با دسترسی سخت فراهم می ‏شود.
 • باعث افزایش ایمنی پرسنل وکاهش هزینه‏ های مالی می شود.
 • استنادپذیری و قابلیت اطمینان بالا، خطای اپراتور اندازه گیری خوردگی را حذف می نماید.
 • با توجه به بکارگیری امواج آلتراسونیک در این سیستم، به عنوان یک روش ایمن و سالم برای پرسنل و محیط کار می باشد.
 • دقت تشخیص خوردگی به صورت مداوم تا حد صدم میلیمتر افزایش داده می شود.
 • از آنجائیکه در این سیستم نیازی به حضور فیزیکی اپراتور های انسانی در محل تجهیز خصوصا” در فصول گرم وجود ندارد، در نتیجه آسایش انسانی را به ارمغان می آورد.
 • دسترسی آسان به خدمات پس از فروش در داخل ایران
 • کالیبراسیون سالیانه دستگاه در داخل ایران
برای اطلاع از قیمت روز سیستم پایش آنلاین خوردگی التراسونیک وایرلس پژواک رایان، درخواست خود را به ایمیل info@pejvakrayan.com ارسال بفرمایید و یا اینکه از طریق ثبت فرم زیر، درخواست خود را ارسال نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

  error: امکان کپی وجود ندارد